Limburg
De Romeinen fietsten niet in de Limburgse heuvels, maar maakten er wel wijn! Sinds de jaren zeventig blaast de Apostelhoeve deze traditie weer leven in. Dit prachtige wijndomein bevindt zich vlak bij Maastricht. Sluit uw rondleiding af met een heerlijke proeverij.
Naast groene glooiingen vindt u in Limburg ook een prachtige paarse vlakte. We doelen op de Brunssummerheide, waar het heerlijk wandelen en fietsen is. Op eigen houtje, of samen met de boswachter. Designmusea zijn dun gezaaid in de wereld, maar Kerkrade heeft er één: Cube. Van buiten een gesloten kubus, binnenin tjokvol design uit binnen- en buitenland. Op hetzelfde terrein vindt u nóg twee musea: het Continium, over wetenschap en techniek, en het Columbus Earth Center, over de Aarde.
Iets verderop ligt Station Simpelveld. Een aanrader, ook als u geen interesse heeft om de (stoom)trein te nemen. U waant zich hier even in de hoogtijdagen van de Miljoenenlijn. Deze spoorweg deed veel stof opwaaien in 1925, vooral vanwege de kosten! En dan de laatste aanrader: een heerlijke picknick in een royale kasteeltuin, omringd door moderne architectuur en kunst van minimalistische meesters. Bij Kasteel Wijlre komen wel heel veel goede dingen samen. Een unieke plek die u niet mag missen. Tip bij deze tip: reserveer vooraf uw picknickmand.
